SS316 Quadripod Clamp
We are a leading Manufacturer of 25mm ss316 quadripod cable clamp from Mumbai, India.
25mm SS316 Quadripod Cable Clamp
Product Price: Rs 1,200 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Cable Size | 25–35 sqmm |
| Material | SS316 |
| Number of Cores | 1 Core |
| Cable OD Range | 36–42 mm |
| Mounting Type | Base Mounted |
| Finish | Plain |
| Brand | Electromac |
| Packaging Type | Box |
| Diameter | 25 mm |
| Temperature Rating | -40 to 120 Degree C |
| Tensile Modulus | 19000 kg/cm2 |
| Corrosion Resistance | Yes |
Yes! I am InterestedRequest A Callback