New Items
Aluminum Trefoil Clamp
Product Price: Rs 252 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Cable Size | 300 mm² |
| Number of Cores | 1 Core |
| Material Grade | Aluminium LM6 |
| Cable OD Range | 46–50 mm |
| Mounting Type | Base Mounted |
| Bolt Size | M8 |
| Finish | Anodised |
| Operating Temperature | −40 to 90°C |
| Compliance Standard | IEC 61914 |
| Country of Origin | India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Product Price: Rs 29 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Details:
| Clamp Type | Single Cable Clamp |
| Cable Size | 35–50 mm |
| Material | Nylon |
| Mounting Type | Base Mount |
| Application | HV Cable |
| Bolt Material | Galvanized Steel |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Product Price: Rs 299 / PieceGet Best Price
Yes! I am InterestedRequest A Callback